Lexus GX a fost scos de pe lista "Nu cumparati!"
- Printeaza
- Comenteaza
-
Trimite pe:
Acum o luna de zile in cadrul unui test realizat de Consumer Reports, Lexus GX a avut ceva probleme cu sistemul de control al stabilitatii, iar americanii au catalogat modelul ca o masina care nu trebuie cumparata. De aceasta data americanii de la Consumer Reports au declarat ca in urma rezolvarii acestei probleme, Lexus GX a parasit lista "Nu cumparati!".
Japonezii de la Toyota au corectat softul care cauzase problemele descoperite de Consumer Reports, iar toate modelele noi ce urmeaza sa fie comercializate au "suferit" aceasta modificare. De asemenea, proprietarii de Lexus GX au fost rugati sa se prezinte cu masinile in service pentru remedierea acestei probleme, costurile urmand sa fie suportate de constructor.
Odata cu rezolvarea acestei probleme, Consumer Reports a declarat ca Lexus GX dispune de o manevrabilitate buna in ciuda faptului ca este greoaie si dizgratioasa, lucru des intalnit in segmentului auto din care face parte.
Via | autoblog
Citeşte şi...
Adauga un comentariu
Modele Lexus in Romania
-
Lexus IS facelift Preţ: 41.950 - 48.900 €
-
Lexus LC Preţ: 99.950 - 115.900 €
-
Lexus LS Preţ: n/a - 146.100 €
-
Lexus NX facelift Preţ: 43.950 - 66.800 €
-
Lexus RC Preţ: 48.100 - 95.900 €
-
Lexus RX Preţ: 48.450 - 85.600 €
-
Lexus UX Preţ: 53.603 €
Ultimele stiri din Siguranta
-
Potrivit unor date noi furnizate de Safety Gate, sistemul european de alerte, Peugeot a fost brand-ul cu cele mai multe rechemări auto în Europa, în 2025. Constructorul francez a trebuit să inițieze 25 de campanii de rechemare pe parcursul anului trecut. (26.01)
-
Gigantul german Volkswagen extinde programul de utilizare a datelor de la senzori și din imagini, provenite de la mașinile clienților, în circa 40 de țări europene, inclusiv în România. Consimțământul clienților, necesar. (17.01)
-
Belgienii de la Euro NCAP au publicat lista cu cele mai sigure mașini pe care le-au testat în 2025. Pe prima poziție regăsim noul Mercedes-Benz CLA. (15.01)
-
Toyota confirmă dezvoltarea unui viitor model cu motor amplasat central

-
BMW România: record de înmatriculări într-un an. X5, cel mai popular model

-
Mărcile cu cele mai multe rechemări în Europa, în 2025. Peugeot, pe primul loc

-
Renault desființează divizia Ampere după aproape 3 ani de existență

-
Noul Bertone Runabout, un supercar în stil retro cu motor V6













Comentarii (0)