Lexus LS va primi o vopsea "regenerabila"
- Printeaza
- Comenteaza
-
Trimite pe:
Lexus, divizia de lux a constructorului japonez Toyota, pregateste o tehnologie inovatoare pentru iubitorii modelului LS. Este vorba de o vopsea mai eficienta impotriva zgarieturilor, care se poate "regenera". Aceasta se bazeaza pe un ingredient special cu rol in crearea de noi legaturi intre moleculele aflate in componenta vopselei.
Substanta ofera flexibiliatate si elasticitate in structura vopselei, ea devenind mai rezistenta la lumina si acizi, oferind totodata posibilitatea de a-si reface legaturile chimice. Conform studiilor, cea mai afectata zona in ceea ce priveste zgarieturile este cea a manerelor portierelor, vopseaua avand de suferit si in momentul spalarii.
Lexus LS, limuzina japonezilor, dispune de un propulsor V8 inca de la debutul sau pe piata auto mondiala, iar in prezent se comercializeaza cea de-a patra generatie a sa. In cadrul Salonului Auto de la Frankfurt, niponii au prezentat ultima lor noutate, facelift-ul lui LS 600h.
via | 4wheelsnews
Citeşte şi...
Adauga un comentariu
Modele Lexus in Romania
-
Lexus IS facelift Preţ: 41.950 - 48.900 €
-
Lexus LC Preţ: 99.950 - 115.900 €
-
Lexus LS Preţ: n/a - 146.100 €
-
Lexus NX facelift Preţ: 43.950 - 66.800 €
-
Lexus RC Preţ: 48.100 - 95.900 €
-
Lexus RX Preţ: 48.450 - 85.600 €
-
Lexus UX Preţ: 53.603 €
Ultimele stiri din General
-
Senatul american a blocat planul statului California de a interzice vânzarea de mașini noi cu motoare termice după 2035. Practic, prin această decizie, guvernul SUA a anulat acest mandat de electrificare. (23.05)
-
Citroen va avea din această vară un CEO nou. Poziția va fi ocupată de către Xavier Chardon, care a fost anterior director de marketing la Volkswagen. (19.05)
-
Seat organizează o expoziție specială la Barcelona pentru a marca cei 75 de ani de existență. În cadrul expoziției sunt expuse 75 de modele diferite, de la începuturile mărcii până în prezent. (12.05)
-
Imagini noi cu viitoarea generație Toyota RAV4: debut în 21 mai
-
Noua Toyota RAV4 este aici: pentru prima dată, exclusiv cu motoare hibride în Europa
-
Ministrul Mediului: Programul Rabla pentru persoane juridice începe în 29 mai
-
BYD Dolphin Surf, cel mai accesibil model al mărcii, va fi prezentat în România
-
Cu ochii pe Mercedes-Benz, BMW și Audi: noul Lexus ES a debutat în Europa
Comentarii (0)