Mini prezintă conceptul Paceman - un Countryman Coupe!
- Printeaza
- Comenteaza
-
Trimite pe:
Constructorul britanic MINI a prezentat o serie de fotografii cu conceptul Paceman, un potenţial rival pentru Range Rover Evoque. Acesta va putea fi admirat în cadrul Salonului Auto de la Detroit care se desfăşoară între 10 şi 23 ianuarie. Mini Paceman utilizează platforma lui Countryman şi, conform oficialilor brandului britanic, nu a primit încă undă verde pentru a intra în producţia de serie.
Conceptul Mini Paceman dispune de ADN-ul constructorului britanic, acesta împletind sportivitatea cu versatilitatea, masculinitatea şi design-ul unui coupe. În partea din faţă, Paceman a primit aceleaşi blocuri optice clasice ale constructorului britanic. De asemenea, grila a fost uşor restilizată şi a primit o bandă cromată în jurul acesteia.
În partea din spate, bara uşor alungită şi spoiler-ul nou oferă un design masculin şi o poziţie mult mai dinamică. Sub capotă, Mini Paceman a primit propulsorul de 1.6 litri supraalimentat împreună cu kit-ul de performanţă John Cooper Works capabil să producă 207 cai putere şi care dezvoltă un cuplu motor de 280 Nm.
Via | Mini
Citeşte şi...
Adauga un comentariu
Modele Mini in Romania
-
Mini Cabrio facelift Preţ: 22.432 - 39.378 €
-
Mini Clubman Preţ: 23.622 - 39.309 €
-
Mini Countryman Preţ: 27.489 - 40.915 €
-
Mini Hatch 3 usi facelift Preţ: 19.219 - 35.213 €
-
Mini Hatch 5 usi facelift Preţ: 20.171 - 30.524 €
Ultimele stiri din Concepte
-
Lynk & Co a dezvăluit oficial noul GT Concept. Acesta anunță un viitor model de performanță, primul din istoria mărcii, iar conceptul a fost creat pentru a sărbători 10 ani de existență a brand-ului. (27.04)
-
Nissan a prezentat oficial noul concept Terrano PHEV, care anunță un viitor model de teren pentru piața din China. Noul concept are sub capotă un motor hibrid cu încărcare la priză. (26.04)
-
Smart a dezvăluit oficial noul concept #2, care anunță un viitor model de serie electric de oraș. Succesorul exclusiv electric al vechiului Smart Fortwo primește o nouă platformă dedicată și o caroserie cu detalii atipice pentru o mașină de oraș. (22.04)
-
Sfârșit de drum: Audi a retras din producție modelele A1 și Q2

-
Noile BYD Seal 08 și Sealion 08: berlină și SUV premium cu încărcare în 9 minute

-
Chinezii revoluționează piața bateriilor pentru electrice: încărcare în 6 minute și jumătate

-
Primele detalii despre viitorul Volkswagen Golf: design inspirat de Golf 4

-
OFICIAL: Porsche vinde marca Bugatti către Rimac























Asta nu poate decat sa ii bucure pe fanii marcii pentru ca brandul isi pastreaza astfel exclusivitatea, in timp ce profitul generos asigura supravietuirea marcii. Poate ca asta e reteta succesului.
idiotilor simandicosi tata le da bani si cand nu mai e tata nu mai au mini ci scoda fabia, cam asta e rezumatul minului mult snobism pe banii lui tati