Rolls Royce îşi invită clienţii la picnic
- Printeaza
- Comenteaza
-
Trimite pe:
Nu te poţi numi constructor auto de lux fără o divizie de personalizare. Rolls Royce e conştient de acest aspect şi se pare că investeşte o mulţime de resurse în oamenii care oferă o notă individuală modelelor Phantom sau Ghost. Responsabilă pentru personalizarea unei game vaste de obiecte, de la farfurii până la cusăturile scaunelor, divizia Rolls Royce lucrează manual şi cu materiale de lux, pentru a respect tradiţia.
Cea mai nouă realizare a inginerilor britanici este un set pentru picnic, ce poate fi adaptat oricărui derivat de caroserie Phantom. Accesoriul a fost prezentat iniţial în luna aprilie la Villa d'Este în Italia, însă zilele acestea, creaţia va fi expusă din nou la Londra, în perioada 21 şi 23 iulie.
Setul de picnic a fost construit din aluminiu atent şlefuit, din lemn preţios şi chiar din piele. Cutia găzduieşte un set de farfurii ce pot fi personalizate, tacâmuri, pahare de cristal, adică acele instrumente de folos pentru o cină romantică în aer liber.
Divizia de personalizare Rolls Royce Bespoke este responsabilă pentru modificarea a aproximativ 75% din unităţile vândute de constructorul britanic anual, cele mai multe cereri venind din Orientul Mijlociu.
via | zercustoms
Citeşte şi...
Adauga un comentariu
Modele Rolls-Royce in Romania
-
Rolls-Royce Wraith Preţ: n/a €
Ultimele stiri din General
-
Carlos Tavares, fostul șef Stellantis, este de părere că grupul producător de mașini se va destrăma. În noua sa carte, publicată joi, Tavares crede că Stellantis s-ar putea destrăma în 2 grupuri. (24.10)
-
O mișcare ecologistă propune organizarea unui referendum pentru restricționarea circulației de mașini în centrul Berlinului. Referendumul ar putea avea loc în 2026 și ar limita circulația mașinilor la numai 12 zile pe an pentru fiecare persoană. (24.10)
-
Un brevet nou din partea celor de la Porsche relevă un motor nou care va fi dezvoltat de către producătorul german. Noul motor va putea avea configurații diferite, cu 9, 15 sau 18 cilindri în formă W. (22.10)
-
Noul motor termic dezvoltat de Omoda&Jaecoo, campion la eficiență

-
Toyota dezvoltă un nou motor cu 4 cilindri: va avea peste 400 CP

-
Toyota prezintă primul concept al mărcii de lux Century

-
Noul concept Toyota Corolla anunță prima generație electrică a modelului

-
Ferrari deschide oficial reprezentanța din România. Noul Amalfi, oaspete de seamă
















ia-ti neamule un break compact baga in el gratarul si micii si ai rezolvat treaba
Hai, pofta buna!
Asta vine si cu un CD de genul "Slagare banatene pentru petrecere campeneasca", ceva? Butoi de palinca are? Suport pt borcan de mustar are? Damingeana pentru vin varsat, ceva? Vreun dozator de bere la pet? Ce dacu bai, asta e set de picnic?