Ssangyong reincepe productia, dupa ce in ianuarie isi anuntase falimentul
- Printeaza
- Comenteaza
-
Trimite pe:
Ssangyong a reusit sa ajunga la un numitor comun cu furnizorii sai, anuntand ca astazi a reinceput productia in Coreea de Sud.
Dupa ce in luna ianuarie isi declarase intrarea in procedura de faliment, compania coreeana SsangYong a anuntat astazi, printr-un comunicat oficial, reluarea activitatii de productie la uzinele sale din Coreea de Sud.
Asamblarea fusese oprita la uzinele Ssangyong din cauza temerilor principalilor furnizori, care afirmau ca situatia proasta in care se afla coreenii ar putea duce la imposibilitatea de plata a pieselor comandate.
Ssangyong se afla in proprietatea companiei chineze SAIC, sefii acesteia din urma afirmand in repetate randuri ca nu dispun de fondurile suficiente pentru a ajuta coreenii sa treaca peste criza financiara.
via | Just Auto
Citeşte şi...
Adauga un comentariu
Automarket nu este responsabil pentru acuratetea informatiilor din comentariile postate de cititori. Ne rezervam dreptul de a selecta comentariile.
Modele SsangYong in Romania
-
SsangYong Korando facelift Preţ: 18.790 - 23.590 €
-
SsangYong Rexton G4 Preţ: 26.169 - 39.179 €
-
SsangYong Rexton W (2012-prezent) Preţ: n/a - 29.990 €
-
SsangYong Tivoli Preţ: 14.890 - 21.090 €
-
SsangYong XLV Preţ: 15.950 - 22.390 €
Ultimele stiri din Industrie
-
Volkswagen și Xpeng au anunțat că își vor extinde colaborarea. Cei 2 producători au semnat un acord de implementare a unei noi arhitecturi pentru mașini cu combustie și hibrid. (18.08)
-
Germanii de la BMW au confirmat debutul noului iX3, primul model din era Neue Klasse, la IAA Mobility de la Munchen. Evenimentul își deschide porțile în data de 9 septembrie. (18.08)
-
Constructorul german de automobile a atins o bornă importantă: a livrat 1.5 milioane de unități din familia electrică ID. Vehiculul aniversar este un ID.7 Tourer Pro. (18.08)
-
Versiune nouă pentru Tesla Model 3: autonomie de 830 kilometri
-
Lexus a prezentat în premieră mondială noul Sport Concept
-
Imagine nouă cu viitorul concept Skoda Vision O: prezentare la Munchen
-
FOTOSPION: Primele imagini cu viitorul Renault Twingo electric de serie
-
Noul Shelby Super Snake-R: motor V8 de 850 cai putere
Intrebari & Raspunsuri
Close
Inchide notificarea pentru
Comentarii (0)