OFICIAL: Fifth Gear a ajuns la final
Publicat Luni, 19.10.2009
Lansat "pe sticla" in urma cu sapte ani, show-ul britanic Fifth Gear a fost vazut de-a lungul timpului ca principalul competitor pentru deja consacratul Top Gear. Criza economica si rating-ul slab ii forteaza insa pe cei de la canalul Five sa renunte la producerea show-ului, de la care se asteptau cel putin un milion de telespectatori.
Pentru ca nu s-a numarat printre cele mai urmarite 30 de emisiuni ale celor de la Five, Fifth Gear a atras tot mai putine fonduri din publicitate, un alt motiv pentru care productia a fost incheiata. Informatia a fost confirmata si de Vicki Butler-Henderson, una din cele mai apreciate prezente feminine din motorsport, devenita gazda show-ului britanic.
Cealalta vedeta a emisiunii, cu care Automarket a si vorbit in urma cu cateva saptamani, Jonny Smith, a declarat ca momentan nu cunoaste o pozitie oficiala a celor de la Fifth Gear. Smith a revenit insa asupra declaratiilor si a recunoscut ca era timpul pentru o noua reteta a show-ului, chiar daca "Fifth Gear nu se va compara niciodata cu Top Gear", a incheiat britanicul.
via | Dailymail
Adauga un comentariu
Ultimele stiri din General
-
Ferrari ar putea produce un coupe cu patru uşiConstructorul italian Ferrari ar putea produce un concurent pentru Rapide, Panamera sau Estoque. La baza dezvoltării acestuia va sta actualul 612 Scaglietti. (05.09) -
Câştigătoarea Eurovision 2010 este noua imagine Opel în GermaniaOpel a iniţiat o nouă campanie de marketing prin care doreşte să îşi recâştige clienţii de pe piaţa din Germania. Prima mutare făcută de nemţi a fost desemnarea artistei Lena Meyer-Landrut drept noua imagine a brandului. (05.09) -
Lifestyle Collection: cadouri pentru Crăciun din partea BMWConstructorul german BMW se gândeşte de pe acum la sărbătorile de iarnă şi a pregătit pentru fanii săi o serie de cadouri pentru Crăciun. (05.09)








Comentarii (16)
Din punctul meu de vedere, amandoua necesare.
Acum, asta e, o sa ii ducem lipsa.
Daca aia se poate numi emisiune auto =))
Da mai cu umor i urmaresc pe cei de la TG.
Iar din punct de vedere al competentelor de piloti, cei doi de la Fitfh Gear sint cu vreo sase clase deasupra mascaricilor de la Top Gear.