Abarth Punto Evo primeste motorul MultiAir de 170 CP
- Printeaza
- Comenteaza
-
Trimite pe:
Faceliftul suferit de Grande Punto ii forteaza oarecum si pe cei de la Abarth, divizia de performanta a constructorului italian, sa isi actualizeze oferta pentru clientii amatori de senzatii tari intr-un model subcompact.
Din primele informatii se pare ca versiunea imbunatatita a noului Abarth Punto Evo va beneficia de serviciile motorului 1.4 Turbo MultiAir, introdus de Alfa Romeo pe editia speciala Quadrifoglio Verde, cu ocazia ultimei editieii a Salonului de la Frankfurt. In aceste conditii, sub capota versiunii sportive se vor gasi 170 de cai putere.
Introducerea noului motor lasa loc unor speculatii pe marginea versiunii de performanta Punto Evo EsseEsse, care ar putea ajunge sa livreze pana la 200 de cai putere.
O alta noutate care ar putea sa isi faca loc treptat in toata gama Abarth este cutia automata cu dubla ambreiere si sase rapoarte, ce urmeaza sa debuteze pe Alfa MiTo. Noua transmisie este o solutie contemporana care isi va face loc treptat pe toate modelele grupului italian, inclusiv pe viitorul compact Alfa Romeo Milano.
via | autoblog
Citeşte şi...
Adauga un comentariu
Modele Alfa Romeo in Romania
-
Alfa Romeo 4C Preţ: 66.960 €
-
Alfa Romeo 4C Spider Preţ: 76.880 €
-
Alfa Romeo Giulia Preţ: 33.825 - 73.185 €
-
Alfa Romeo Giulietta Preţ: 21.619 - 29.750 €
-
Alfa Romeo Stelvio Preţ: n/a - 96.250 €
Ultimele stiri din Modele noi
-
Alfa Romeo a prezentat oficial un nou pachet vizual pentru modelele Giulia și Stelvio. Numit Pack Performance, noul pachet aduce câteva elemente vizuale exclusive, precum și o suspensie activă nouă. (30.04)
-
Mazda a pregătit un facelift minor pentru modelul său de dimensiuni subcompacte Mazda 2. Noul model actualizat aduce mai multe dotări noi în standard, precum și un design exterior ușor schimbat. (30.04)
-
Mercedes-AMG va lansa în curând noua versiune actualizată pentru decapotabila SL. Facelift-ul acestui model va aduce câteva noutăți tehnice, printre care se numără o suspensie recalibrată pentru mai mult confort. (30.04)
-
Sfârșit de drum: Audi a retras din producție modelele A1 și Q2

-
Noile BYD Seal 08 și Sealion 08: berlină și SUV premium cu încărcare în 9 minute

-
Primele detalii despre viitorul Volkswagen Golf: design inspirat de Golf 4

-
OFICIAL: Porsche vinde marca Bugatti către Rimac

-
Chinezii revoluționează piața bateriilor pentru electrice: încărcare în 6 minute și jumătate













Comentarii (0)