Acura va prezenta ZDX, competitorul lui X6 la New York
- Printeaza
- Comenteaza
-
Trimite pe:
Acura a anuntat ca va prezenta primul sau CUV la Salonul Auto de la New York. Acesta se va numi ZDX si va fi competitorul lui BMW X6. Prototipul lui Acura ZDX are un design similar cu cel al unui coupe, iar flexibilitatea si utilitatea vor fi cuvinte cheie pentru acest model.
Odata cu acest anunt, Acura a prezentat noi imagini teaser ale modelului ZDX. Acesta prezinta o silueta sportiva, precum si o serie de elemente de design ce sunt potrivite unui coupe. Acura ZDX este bazata pe modelul MDX si este echipata cu un sistem de tractiune integrala numi "Super Handling". Noul ZDX ar putea fi propulsat de un V6 de 3.6 litri, care dezvolta circa 300 CP.
"Prototipul ZDX este complet diferit fata de ceea ce ati vazut pana acum de la Acura. Modelul prezinta un nivel nou de lux, stil si rafinament pentru modelele Acura si le vorbeste clientilor nostri despre angajamentul pe care il vom lua in privinta brand-ului Acura.", a declarat Jeff Conrad, vicepresedintele diviziei de vanzari a companiei Acura.
Via | Globalmotors
Citeşte şi...
Adauga un comentariu
Modele Honda in Romania
-
Honda Civic Preţ: 17.500 - 39.522 €
-
Honda Civic Sedan Preţ: n/a - 27.500 €
-
Honda CR-V Preţ: n/a - 38.250 €
-
Honda CR-V Hybrid Preţ: 34.000 - 43.000 €
-
Honda HR-V Preţ: 21.440 - 25.188 €
-
Honda Jazz (2014-2017) Preţ: 14.988 €
Ultimele stiri din Concepte
-
Toyota a dezvăluit un concept al unei mașini de curse alimentate cu hidrogen lichid. Noul concept se numește GR LH2 Racing și va fi expus public cu ocazia cursei de 24 de ore de la Le Mans. (11.06)
-
Renault a dezvăluit noul concept Vision 4rescue, un concept prin care marca franceză reinventează vehiculele de urgență. Noul concept este bazat pe versiunea de serie a lui Renault 4 E-Tech și este creat în colaborare cu cei de la Software Republique. (11.06)
-
Skoda a prezentat oficial o nouă versiune a conceptului Enyaq RS Race. Prezentat pentru prima dată în toamna lui 2024, conceptul este acum vopsit în culorile diviziei de performanță Skoda Motorsport și primește o suspensie revizuită, precum și o serie de materiale ecologice noi. (10.06)
-
Amenințare directă
-
Prima imagine cu noua generație Audi Q3. Data lansării a fost confirmată
-
Noi imagini cu viitorul BMW iX3: autonomie de 800 km
-
Noul Audi Q5, disponibil acum și în versiuni cu motor hibrid plug-in
-
Noi imagini cu viitorul Mercedes-Benz GLC electric: lansarea, la Salonul Auto din Munchen
Acura are un singur defect (ca si Infiniti, de altfel): mult prea putine motoare in oferta.
In rest, masini de f buna calitate, iar de curand a fost declarata de catre NHTSA, un fel echivalent Euro NCAP in SUA, drept prima marca cu toate modelele de 5 stele la ei.