wsdasdfsdfsdfsdf

BMW Seria 3, cea mai frumoasă maşină pentru fanii Eurosport

De Sebastian Toma
Publicat Joi, 26.01.2012
Noul BMW Seria 3 a câştigat concursul "Cea mai frumoasă maşină a anului" organizat de Eurosport. Finaliştii concursului au fost Peugeot 208, Chevrolet Camaro Cabrio şi Hyundai Veloster.

BMW Seria 3 a câştigat ediţia 2011 a concursului "Cea Mai Frumoasă Maşina a Anului" organizat de Eurosport. Modelul german şi-a învins rivalii cu 26% din voturi, la doar şase procente distanţă de Peugeot 208, al doilea clasat în concurs. Chevrolet Camaro Cabrio a primit 18% din voturi, în timp ce Hyundai Veloster a obţinut cea de-a patra poziţie cu 14% din voturi.

Citroen DS4 este câştigătorul precedent al concursului "Cea Mai Frumoasă Maşină a Anului". Ediţia precedentă a concursului i-a avut ca finalişti pe BMW Seria 5, Honda CR-Z şi Renault Wind.

Votarea în concursul "Cea Mai Frumoasă Maşină a Anului" a început pe opt decembrie 2011, încă patru modele fiind înscrise în concurs la data respectivă. Vorbim de Mini John Cooper Works Coupe, Mazda CX-5, Renault Twizy şi Opel Ampera.

Acest concurs este jurizat doar de fanii Eurosport şi votarea a avut loc pe Facebook, fiind necesar un cont pentru a vota. Susţinătorii unui model trebuiau să-l voteze în fiecare etapă a participării, iar fiecare vot aducea o şansă în plus la tragerea la sorţi de la finalul concursului. Un norocos va primi o maşină în valoare de 30.000 de euro în urma unei trageri la sorţi.