Nikkei: "Rechemarile in service pot afecta reputatia Toyota"
- Printeaza
- Comenteaza
-
Trimite pe:
Imaginea Toyota pe piata Statelor Unite poate fi afectata grav de noul val de rechemari in service pentru probleme ale pedalei de acceleratie.
Publicatia japoneza Nikkei sustine ca noul val de rechemari in service ale automobilelor Toyota "este o lovitura grea pentru reputatia Toyota de producator de masini fiabile". Din punct de vedere financiar, Toyota nu va avea mult de suferit, japonezii avand un fond de 4 miliarde de dolari pentru rechemari.
Compania japoneza inca investigheaza problemele aparute la pedala de acceleratie, deoarece acelasi mecanism este folosit si pentru unele modele comercializate in Europa.
Si Audi a avut probleme similare, care i-au afectat reputatia in Statele Unite, desi investigatia a concluzionat ca majoritatea problemelor erau cauzate de soferi.
via | thetruthaboutcars.com
Citeşte şi...
Adauga un comentariu
Automarket nu este responsabil pentru acuratetea informatiilor din comentariile postate de cititori. Ne rezervam dreptul de a selecta comentariile.
Modele Toyota in Romania
-
Toyota Auris facelift Preţ: 15.984 - 25.410 €
-
Toyota Auris Touring Sports facelift Preţ: 16.916 - 26.510 €
-
Toyota Avensis Preţ: 19.823 - 30.984 €
-
Toyota Avensis Station Wagon Preţ: n/a - 32.870 €
-
Toyota Aygo (2014-prezent) Preţ: 10.242 - 13.958 €
-
Toyota C-HR Preţ: 19.397 - 30.180 €
-
Toyota Corolla facelift Preţ: 16.185 - 24.514 €
-
Toyota Hilux Preţ: 31.535 - 39.467 €
-
Toyota Land Cruiser Preţ: 47.600 - 67.400 €
-
Toyota Prius Preţ: 28.162 - 31.832 €
-
Toyota ProAce (2013-prezent) Preţ: 22.087 - 27.427 €
-
Toyota RAV4 facelift Preţ: 26.658 - 37.283 €
-
Toyota RAV4 Hybrid Preţ: 33.449 - 38.815 €
-
Toyota Yaris Preţ: n/a - 19.220 €
-
Toyota Yaris Hybrid facelift (2014-prezent) Preţ: 16.780 - 20.760 €
Ultimele stiri din Industrie
-
BMW a început oficial producția de pre-serie a noului i3. Cel de-al doilea model din noua familie de modele electrice Neue Klasse va fi lansat în a doua jumătate a acestui an. (04.02)
-
Ford și Geely poartă în prezent discuții pentru stabilirea unui posibil parteneriat în Europa. Potrivit primelor informații, marca chineză ar putea produce în viitor mașini la uzinele Ford din Europa. (04.02)
-
Pentru a treia oară la rând, Lamborghini își extinde domeniul de expertiză și colaborează cu Babolat pentru o nouă rachetă de padel, numită BL003. (04.02)
-
Noul BYD Sealion 5 DM-i a ajuns în România: start de la 27.600 euro

-
Noul Mercedes-Benz Clasa S facelift, cel mai avansat model din istoria mărcii

-
Mazda CX-5 a atins borna de 5 milioane de exemplare produse

-
Toyota rămâne cel mai mare producător auto din lume: record de vânzări în 2025

-
OFICIAL: Tesla Model S și Model X vor fi retrase din producție în acest an

Intrebari & Raspunsuri
Close
Inchide notificarea pentru












O asemenea problema spune multe daca ai IQ-ul macar usor supraunitar. Cum ar fi, de exemplu, superficialitatea. Daca au putut sa faca astfel de greseli cel putin o data (de fapt de doua ori fiindca s-a facut un recall dublu), cel putin teoretic, conform unora dintre Legile lui Murphy, ar putea s-o faca si alta data (la alte componente sau alte modele)...