Primele imagini cu noul kit Lorinser pentru E-Klasse
- Printeaza
- Comenteaza
-
Trimite pe:
Dupa ce Lorinser a prezentat doua schite cu noul sau kit pentru Mercedes E-Klasse, primele imagini ale acestui model au fost "scapate" din greseala pe internet. Bineinteles, modelul din imagini seamana izbitor cu cel din primele schite prezentate oficial.
Modelul prezinta o schita similara cu cele purtate de modelele C-Klasse Sport, care transforma partea frontala a lui E-Klasse. Pe langa asta, noua bara fata a acestui model este mai agresiva si este echipata cu doua fante de aer de dimensiuni mari.
Pragurile laterale ale acestui model amplifica efectul vizual creat de aripile evazate ale lui E-Klasse. Modelul a primit si o un set de jante din aliaj usor care umplu pana la refuz spatiul din interiorul aripilor. Posteriorul lui E-Klasse a primit o noua bara de protectie care include un difuzor de aer cu patru tevi de evacuare, pentru a adauga o nota de agresivitate acestui model.
Versiunea de top a gamei Lorinser, E500, va primi un set de axe cu came sport, un sistem de evacuare imbunatatit si o unitate ECU reprogramata. Puterea acestui motor urca astfel la 435 CP, iar cuplul motor oferit atinge pragul de 570 Nm.
Lorinser declara ca viteza maxima a acestui model este de 280 km/h. Ulterior, tunerul german va oferi pachete de tuning si pentru modelele E-Klasse echipate cu propulsoare diesel.Via | Mecedes-fans.de
Citeşte şi...
Adauga un comentariu
Ultimele stiri din Tuning
-
Potrivit celor mai recente informații, celebra companie de tuning AC Schnitzer, specializată pe modele BMW și Mini, se va închide până la finalul acestui an. (21.03)
-
Un Lamborghini Revuelto modificat de către cei de la Mansory tocmai a intrat în celebra flotă a poliției din Dubai. În urmă cu nici două luni, flota respectivă a mai primit un Ferrari Purosangue modificat tot de Mansory. (21.02)
-
Brabus a prezentat oficial noile 800 Cabrio și XL 800 Cabrio. Cele două modele bazate pe Mercedes-AMG G63 primesc un motor V8 de 800 de cai putere și dotări specifice unei mașini pregătite pentru off-road. (25.11)
-
Noul Audi Q7: design complet nou și motor V6 diesel mild-hybrid

-
Opel confirmă noul Astra și noul Corsa: patru modele noi până în 2030

-
Noul concept BMW M Neue Klasse anunță primul M3 electric din istorie

-
Succesorul lui Ford Fiesta va avea versiuni de performanță

-
Stella Li, vicepreședinte executiv BYD: producția de automobile în Ungaria va începe la finalul anului 2026
















Comentarii (0)