Roewe va prezenta Conceptul N1 la Shanghai
- Printeaza
- Comenteaza
-
Trimite pe:
Roewe, un producator chinez de automobile, a anuntat oficial ca va prezenta un nou concept la Salonul Auto de la Shanghai. Anuntul prezentarii acestui model la Salonul Auto de la Shanghai vine la doar cateva zile de la primele speculatii in acest sens. Odata cu anutul prezentei la Shanghai, chinezii de la Roewe au prezentat si primele schite cu noul N1 Concept. N1 este un coupe cu patru usi, care prezinta un design exterior elegant. Aspectul acestui model imbina linii organice cu diverse curbe arcuite.
Producatorul chinez de automobile nu a dezvaluit informatii suplimentare despre conceptul pe care il va prezenta la Shanghai. Avand in vedere ca Roewe este detinuta de SAIC, aceeasi companie care detine si marca MG, conceptul N1 va fi o versiune Roewe a lui MG Rover MG6 Concept. Conform acestei ipoteze, noul model va fi echipat cu un propulsor supraalimentat de 1.8 litri.
Via | Chinacartimes
Citeşte şi...
Adauga un comentariu
Ultimele stiri din Concepte
-
Marca britanică de lux Bentley a dezvăluit noul Bentayga X Concept în cadrul cursei de karting pe gheață FAT Ice de la Zell am See, Austria. (31.01)
-
Genesis a dezvăluit noul X Skorpio Concept, un vehicul prototip off-road conceput pentru a face față celor mai dificile tipuri de teren. (28.01)
-
Hyundai a folosit Caravan, Motor und Touristik Show pentru a prezenta un concept de camper bazat pe Staria Electric. Acesta este conceput pentru a explora modul în care vanul ar putea evolua într-un vehicul recreațional premium adaptat pieței europene. (22.01)
-
Șeful de design Audi critică ecranele mari din habitaclu: "Nu oferă cea mai bună experiență"

-
Noul BYD Sealion 5 DM-i a ajuns în România: start de la 27.600 euro

-
Noul Renault Duster pentru piața din India: interior nou și motor cu 158 CP

-
Noul Bertone Runabout, un supercar în stil retro cu motor V6

-
Mărcile cu cele mai multe rechemări în Europa, în 2025. Peugeot, pe primul loc














Comentarii (0)