Viitoarele Mercedes A-Klasse si B-Klasse ar putea fi bazate pe o platforma Toyota
- Printeaza
- Comenteaza
-
Trimite pe:
Potrivit germanilor de la Auto Motor&Sport, Mercedes-Benz ar putea folosi platforma Toyota MC pentru a crea noile A-Klasse si B-Klasse. Platforma MC de la Toyota este folosita pe modelele Lexus RX, Lexus ES, Toyota RAV4, Toyota Camry si Toyota Highlander. Aceasta decizie poate fi justificata de faptul ca Mercedes vrea sa mareasca dimensiunile modelelor A-Klasse si B-Klasse, iar colaborarea dintre cei doi producatori va putea fi realizata cu usurinta, gratie fabricilor Toyota din Europa.
Desi vor folosi platforme Toyota, viitoarele A-Klasse si B-Klasse vor avea motoare Mercedes-Benz, pentru a nu pierde din personalitatea producatorului german. Ulterior, germanii vor introduce si un crossover in gamele A-Klasse si B-Klasse, alaturi de o serie de modele de nisa. Mercedes ar putea fi cel de-al treilea producator care foloseste o platforma Toyota, dupa americanii de la GM si englezii de la Aston Martin.
Via | AutoMotor&Sport
Citeşte şi...
Adauga un comentariu
Ultimele stiri din Modele noi
-
Renault a anunțat versiuni noi pentru modelele electrice 4 și 5. Cele două modele vor primi de anul viitor motoare mai puternice, dar și autonomie mărită. (26.06)
-
Lamborghini a publicat prima imagine oficială cu noul Urus Performante facelift. Noul model actualizat va fi prezentat oficial la începutul lui iulie. (26.06)
-
Hyundai a prezentat oficial noua versiune de top Lounge pentru electricul Inster. Noul vârf de gamă al modelului aduce câteva elemente vizuale specifice, dar și materiale noi în habitaclu. (26.06)
-
Skoda prezintă noul Peaq: navă amiral cu 7 locuri și 640 km autonomie

-
Zeekr a înregistrat un record de pre-comenzi pentru noul 7GT. Disponibil în România

-
Noul Morgan Midsummer Coupe: primul coupe al mărcii după 11 ani

-
JD Power publică topul calității din industria auto: Ford, numărul 1 la mărcile de volum

-
Cântec de lebădă













Platforma aia e mult prea mare ptr A sau chiar B. Este adevarat ca si asa, ambele "classe" germane sunt mult mai mari decat ceea ce se intelege deobicei prin A si B in Europa. Ela eu unele caracteristici care le fac foarte distinctive iar "noua" platforma este deja banala si depasita tehnic.
Platforma aia e mult prea mare ptr A sau chiar B. Este adevarat ca si asa, ambele "classe" germane sunt mult mai mari decat ceea ce se intelege deobicei prin A si B in Europa. Ela eu unele caracteristici care le fac foarte distinctive iar "noua" platforma este deja banala si depasita tehnic.
Platforma aia e mult prea mare ptr A sau chiar B. Este adevarat ca si asa, ambele "classe" germane sunt mult mai mari decat ceea ce se intelege deobicei prin A si B in Europa. Ela eu unele caracteristici care le fac foarte distinctive iar "noua" platforma este deja banala si depasita tehnic.