Viitorul Need for Speed le va permite jucătorilor să părăsească maşina
- Printeaza
- Comenteaza
-
Trimite pe:
Oficialii Electronic Arts au anunţat că viitorul titlu al seriei Need for Speed se va numi The Run. Acesta este realizat de studiourile Black Box, iar debutul va avea loc pe 17 noiembrie 2011, anunţă colegii de la go4games.ro. Spre deosebire de celelalte jocuri din populara serie auto, jucătorul va putea să şi părăsească maşina pentru a putea fugi de poliţie. Elementul aminteşte de celebra serie Grand Theft Auto, iar jucătorii vor avea posibilitatea de a se confrunta cu oamenii legii sau de a fura alte automobile.
Potrivit celor de la go4games.ro, noul Need for Speed: The Run foloseşte acelaşi engine ca Battlefield 3, Frostbite 2, care permite asemenea artificii în timpul jocului. Pasionaţii seriei nu vor fi dezamăgiţi, deoarece întrecerile ilegale vor rămâne în continuare "fundaţia" acestui joc. Personajul principal va fi implicat într-o cursă-maraton, care va merge de pe o coastă a continentului nord American până pe cealaltă.
Sistemul de monitorizare a performanţelor – Autolog – va fi implementat şi în campania single player a jocului, ceea ce va duce la necesitatea unui acces permanent la internet.
Pentru moment, cerinţele de sistem ale noului joc nu sunt cunoscute.Via | Go4Games.ro
Citeşte şi...
Adauga un comentariu
Ultimele stiri din General
-
Grupul JLR nu poate relua producția de mașini la mai bine de două săptămâni după ce a fost ținta unui atac cibernetic. Există temeri că mai mulți furnizori ai grupului britanic ar putea da faliment din această cauză. (16.09)
-
Pentru a marca retragerea celebrului Civic Type R din Europa, Honda a lansat o hartă interactivă cu peste 120 de drumuri, din Europa, ideale pentru condus. Transfăgărășanul este, desigur, pe listă. (11.09)
-
BMW i-a făcut cadou lui Papa Leon al XIV-lea o motocicletă R 18 Transcontinental. Vehiculul va fi scos la licitație în luna octombrie pentru a susține un scop caritabil. Suma rezultată din licitație va fi donată către mai multe proiecte de ajutorare a copiilor dintr-o țară africană. (10.09)
-
Euro 7 mai face o victimă: Audi va retrage motorul său cu 5 cilindri în 2027
-
Înlocuitorul lui Ford Focus va fi un SUV compact: lansare în 2027
-
Stellantis schimbă macazul: va continua să vândă mașini cu motoare termice și după 2030
-
Italienii prezintă un nou concept creat la cererea Volkswagen
-
Renault Megane electric, eclipsat de noile 4 și 5. Francezii schimbă strategia
Din toata seria cel mai realist si cel mai placut ramane POrsche unleashed !