Mercedes, BMW si Volkswagen nu se vor prezenta la Tokyo
- Printeaza
- Comenteaza
-
Trimite pe:
Dupa ce Volvo a anuntat ca nu va participa la Salonul Auto de la Tokyo, trei producatori germani de automobile si-au exprimat incertitudinea in participarea la acest eveniment.
Mercedes-Benz, BMW si Volkswagen au anuntat ca prezenta lor la Salonul Auto de la Tokyo este improbabila. Pe langa cei trei producatori germani, Volvo, GM, Ford si Chrysler au anuntat ca nu se vor prezenta la evenimentul de la Tokyo.
Bosch, producatorul german de accesorii si consumabile auto, a declarat ca nu se va prezenta nici el la Salonul Auto de la Tokyo. Producatorii si-au motivat absenta de la acest salon auto pe fondul micsorarii cheltuielilor. Neprezentarea la saloanele auto din lume este unul din pasii pe care i-au facut numerosi producatori de automobile in vederea micsorarii costurilor.
Via | Autoblog
Citeşte şi...
Adauga un comentariu
Automarket nu este responsabil pentru acuratetea informatiilor din comentariile postate de cititori. Ne rezervam dreptul de a selecta comentariile.
Ultimele stiri din Industrie
-
Compania Uber a încheiat un parteneriat cu producătorul Pony.ai și startup-ul de vehicule autonome Verne pentru a lansa primul serviciu comercial de robotaxi din Europa, urmând ca operațiunile să înceapă în capitala Croației, Zagreb. (28.03)
-
Singer, compania specializată în reinterpretări moderne pentru modele clasice Porsche, prezintă un nou ceas de lux numit Caballero Titanium. (28.03)
-
Marca MG Motor, deținută de către chinezii de la SAIC, va introduce bateriile semi solid-state pe Bătrânul Continent. Automarket a fost prezentă la evenimentul MG Tech Day de la Frankfurt, acolo unde am aflat mai multe despre această inovație. (27.03)
-
Noua Omoda 7, lansată oficial în România: start de la 39.990 euro

-
Electric sau hibrid? Redacția Automarket răspunde cu ajutorul a două modele electrificate Renault

-
Noul Jeep Compass, lansat în România: start de la 34.500 euro

-
Noutăți pentru Skoda Elroq și Enyaq: sistem multimedia nou și baterii LFP

-
(P) Toyota C-HR+ electric: SUV-ul coupe revine într-o formă complet nouă, cu până la 343 CP și autonomie de 600 km

Intrebari & Raspunsuri
Close
Inchide notificarea pentru












Comentarii (0)