VIDEO: Primul test-drive cu noul Opel Astra
- Printeaza
- Comenteaza
-
Trimite pe:
Jurnalistii britanici de la Autocar au avut deja ocazia de a testa noua generatie a modelului Astra.Primele impresii au fost sintetizate in filmul urmator.
Citeşte şi...
Adauga un comentariu
Automarket nu este responsabil pentru acuratetea informatiilor din comentariile postate de cititori. Ne rezervam dreptul de a selecta comentariile.
Modele Opel in Romania
-
Opel Adam (2013-prezent) Preţ: 12.140 - 16.220 €
-
Opel Adam Rocks Preţ: 14.270 - 17.940 €
-
Opel Astra Preţ: 15.010 - 23.400 €
-
Opel Astra OPC (2012-prezent) Preţ: 28.110 €
-
Opel Astra Sports Tourer Preţ: 15.820 - 24.770 €
-
Opel Cascada (2013-prezent) Preţ: 21.750 - 29.865 €
-
Opel Corsa Preţ: 16.410 - 19.410 €
-
Opel Corsa (2014-prezent) Preţ: 11.110 - 18.540 €
-
Opel Corsa (3 usi) Preţ: 11.110 - 18.810 €
-
Opel Corsa Van Preţ: 12.010 - 12.210 €
-
Opel Crossland X Preţ: 13.350 - 20.700 €
-
Opel Grandland X Preţ: n/a - 33.300 €
-
Opel GTC Astra (2011-prezent) Preţ: n/a - 26.955 €
-
Opel Insignia Preţ: 20.400 - 35.400 €
-
Opel Insignia Country Tourer Preţ: 24.500 - 37.430 €
-
Opel Insignia Sports Tourer Preţ: 21.500 - 36.500 €
-
Opel Meriva facelift (2014) Preţ: 13.910 - 20.530 €
-
Opel Mokka X Preţ: 15.690 - 27.355 €
-
Opel Movano (2010-prezent) Preţ: 24.915 €
-
Opel Movano Combi (2010-prezent) Preţ: 28.525 €
-
Opel Vivaro Preţ: 20.955 €
-
Opel Zafira facelift Preţ: 20.720 - 27.680 €
Ultimele stiri din Video
-
Urmărește o cursă de accelerație cu toate modelele Aston Martin care au fost echipate cu motor V12. (08.11)
-
Koenigsegg Sadair's Spear, noul model exotic al mărcii suedeze, a stabilit un nou record pe legendarul circuit Laguna Seca din Statele Unite. Urmărește noul tur record în clipul de mai sus. (07.11)
-
Cei de la canalul de YouTube Officially Gassed au realizat o liniuță cu 4 generații Nissan GT-R, de la R32 la R35. De menționat că toate cele 4 mașini au fost modificate și variază de la 850 la 1200 de cai putere. Aflați în video care model a câștigat. (05.11)
-
Dacia va lansa un model nou în 2026: va fi rival pentru Skoda Octavia

-
Prețuri noul Volkswagen T-Roc în România: start de la 28.700 euro

-
Renault deschide comenzile pentru noul Clio în România: start de la 17.800 euro

-
Premiera lui Audi Q9, programată pentru anul 2026

-
Scout, noua marcă a Grupului VW, are deja 130.000 de comenzi pentru modelele sale

Intrebari & Raspunsuri
Close
Inchide notificarea pentru












fac pariu ca habar nu ai ca volkswagen are eroarea minima la capitolul electronica 0,0001 ca esti prea prost sa stii asa ceva
du-te la loganu tau pa care ti-ai lipit sigla de m cocalarule
hai jet
"fac pariu ca habar nu ai ca volkswagen are eroarea minima la capitolul electronica 0,0001 ca esti prea prost sa stii asa ceva
"
Nici eu nu stiam asa ceva. Inseamna ca sunt si eu prost ca si majoritatea de pe acest forum. Te rog sa ne luminezi pe noi aia prostii ce inseamna eroarea aia. La ce anume se refera. Vrem si noi explicatii detaliate.
Eu cred ca in anii astia fiabilitate inseamna sa nu schimbi nimic la masina in afara de ceea ce recomanda constructorul pe timpul reviziilor.
parerea mea.
Bafta si nu mai fiti asa de rai ca nu sunteti proprietarii companiilor VW sau Ford sau mai stiu eu care. Sau poate sunteti platiti pentru reclama mascata???
Toate cele patru amortizoare sunt controlate electronic şi se adaptează în mod continuu, în interval de milisecunde, la condiţiile de drum curente, mişcările autovehiculului şi stilul individual de conducere. Acest lucru oferă şoferului mai multă stabilitate şi o siguranţă sporită în timpul conducerii.
În plus, sistemul Opel FlexRide permite şoferilor să selecteze setări adaptate propriilor nevoi sau cerinţe pentru o anumită călătorie.
Pe lângă faptul că oferă o experienţă mai plăcută la volan, sistemele inteligente Opel FlexRide oferă de asemenea mai multă siguranţă în situaţiile de urgenţă. La efectuarea unei manevre de evitare în modul Tour, mai mulţi senzori ai şasiului transmit aceste informaţii sistemului DMC, iar amortizoarele devin mai rigide în interval de o milisecundă, asigurând stabilitate maximă.
In timpul efectuării de viraje, acesta reduce la minim devierea laterală, la fel ca suspensia multi-braţ modernă. Un avantaj suplimentar al braţului Watts este faptul că acesta reduce sarcinile pe bucşele punţii, pentru a permite unor bucşe mai puţin ferme să reducă zgomotele şi să îmbunătăţească izolaţia.
Deci, AStra J nu are suspensie multilink spate, dar se pare ca au adus multe imbunatatiri suspensiei de pe Astra H si in plus, au mai adaugat sistemul FLEX RIDE (optional), care imbunatateste bine de tot stabilitatea pe viraje si ii da un plus de dinamica masinii.
Sunt curios acuma, cu aceste noi sisteme de pe masina, cat e de aproape/departe de Focus, referinta la dinamica si tren de rulare in clasa compacta.