EXCLUSIV: Mercedes SLS AMG, spionat la Nurburgring
- Printeaza
- Comenteaza
- 
			Trimite pe: 
			  
Fotografii de la Carpix ne-au furnizat imagini cu noul Mercedes-Benz SLS AMG pe pista de la Nurburgring. De data aceasta, modelul are si mai putin camuflaj si aspectul sau denota o lansare iminenta. Dupa cum puteti observa, modelul din imagini are o forma bine-definita, toate elementele de caroserie fiind deja finisate. Cel mai probabil, modelul va debuta la Salonul Auto de la Frankfurt.
Camuflajul lasa descoperite anumite elemente, ce tradeaza fara voie stadiul avansat de dezvoltare in care a ajuns acest model. Stopurile au un design inspirat din cel al elementelor prezente pe S-Klasse W221, acestea avand dungi negre la interior, ce alterneaza cu elemente luminoase rosii. Totodata, este interesanta forma pe care o ia difuzorul de aer de la acest model, elementul in cauza nefiind prelungit din bara spate, ci provine dintr-un element de sub masina.
Mercedes SLS AMG va fi echipat cu un motor V8 de 6.2 litri ce dezvolta 571 CP si un cuplu motor de 650 Nm. Gratie unei transmisii cu sapte trepte si dublu-ambreiaj, modelul va putea accelera de la 0 la 100 km/h in 3.8 secunde.
Viteza maxima pe care o poate atinge acest model este de 315 km/h. Pretul de pornire estimativ al acestui model este de 150.000 euro.Citeşte şi...
Adauga un comentariu
Ultimele stiri din Fotospion
- 
                        
                        Au apărut primele imagini spion cu succesorul electric al lui Audi A1. Noul model va înlocui și modelul Q2 și va fi cel mai mic model din gama producătorului german. (02.10)
- 
                        
                        Au apărut fotografii spion noi cu un prototip al primului Ferrari electric de serie. Primele detalii despre noul model al italienilor vor fi dezvăluite în 8 octombrie. (26.09)
- 
                        
                        Au apărut pe internet primele fotografii spion cu viitorul Audi RS6 e-tron surprins în timpul testelor publice. Versiunea de performanță a lui Audi A6 e-tron este sub semnul întrebării după ce apăruseră informații că marca germană ar fi renunțat la acest model înainte de lansare. (15.09)
- 
                
                    Noul motor termic dezvoltat de Omoda&Jaecoo, campion la eficiență 
- 
                
                    Toyota dezvoltă un nou motor cu 4 cilindri: va avea peste 400 CP 
- 
                
                    Toyota prezintă primul concept al mărcii de lux Century 
- 
                
                    Noul concept Toyota Corolla anunță prima generație electrică a modelului 
- 
                
                    Honda Prelude revine în Europa după 25 de ani: în România din primăvara lui 2026 
 
												














 
        



oricum cu siguranta va fi ceva avion...