Fotospion: Mazda2 facelift, testata in Thailanda
- Printeaza
- Comenteaza
-
Trimite pe:
Desi exista pe piata de numai doi ani, primul debut live fiind consemnat in 2007, modelul Mazda2 se pregateste deja de un facelift. Cel putin daca judecam dupa ultimele fotografii spion, surprinse in Thailanda.
Se pare ca japonezii testeaza deja o versiune revizuita, care incearca sa alinieze modelul urban la linia generala a celorlalti membri din interiorul gamei constructorului nipon. Recent SUV-ul CX-7 si sportiva RX-8 au primit un facelift din acelasi motiv.
Camuflajele folosite de japonezi pe exemplarul de test incearca sa ascunda spoilerul, unde mignona va primi probabil prize de aer identice cu cele regasite pe mai noul Mazda3. Si spoilerul posterior este asteptat sa fie revizuit, alaturi de linia inferioara a blocurilor optice. Nu sunt exlcuse nici imbunatatiri aduse gamei de motorizari, care ar urma sa castige cativa cai putere in plus si sa isi reduca valorile consumului si emisiilor.
Voci din interiorul Mazda anunta ca faceliftul ar putea debuta chiar la Frankfurt insa este greu de crezut ca japonezii nu vor alege Salonul de la Tokyo, din toamna, pentru a marca acest moment important.
via | Autoblog
Citeşte şi...
Adauga un comentariu
Modele Mazda in Romania
-
Mazda 2 (2014-prezent) Preţ: 10.490 - 19.390 €
-
Mazda 3 Preţ: 19.900 - 23.090 €
-
Mazda 3 facelift Preţ: 15.290 - 26.390 €
-
Mazda 3 Sedan facelift Preţ: 16.790 - 26.390 €
-
Mazda 6 Preţ: 25.190 - 35.990 €
-
Mazda 6 Tourer Preţ: 25.190 - 37.990 €
-
Mazda CX-3 facelift Preţ: 22.590 €
-
Mazda CX-5 Preţ: 22.490 - 40.190 €
-
Mazda MX-5 (2014-prezent) Preţ: 20.090 - 28.290 €
-
Mazda MX-5 RF Preţ: 25.890 - 33.190 €
Ultimele stiri din Fotospion
-
Au apărut primele fotografii spion cu următoarea generație Mercedes-Benz GLB. Noul SUV de dimensiuni compacte va fi lansat în 2026 și promite să fie un „salt masiv” față de actualul model, potrivit spuselor unui oficial al mărcii. (13.05)
-
Au apărut în spațiul public primele imagini spion cu un viitor model Land Rover. Acesta este o versiune mai mică a lui Defender și este exclusiv electric, iar lansarea ar urma să aibă loc în 2027. (08.04)
-
Au apărut primele imagini cu noul Seat Ibiza facelift. Noua versiune actualizată a modelului subcompact spaniol va debuta mai târziu în acest an. (27.03)
-
Amenințare directă
-
Prima imagine cu noua generație Audi Q3. Data lansării a fost confirmată
-
Noi imagini cu viitorul BMW iX3: autonomie de 800 km
-
Noul Audi Q5, disponibil acum și în versiuni cu motor hibrid plug-in
-
Noi imagini cu viitorul Mercedes-Benz GLC electric: lansarea, la Salonul Auto din Munchen
Comentarii (0)