Hamann a lansat la Frankfurt un kit de caroserie pentru Panamera
- Printeaza
- Comenteaza
-
Trimite pe:
Porsche Panamera a primit încă un kit de tuning. De data aceasta, vorbim de un pachet realizat de cei de la Hamann, tuneri cunoscuţi în principal pentru experienţa în modificarea modelelor BMW, care nu s-au ferit să modifice şi modele Mercedes-Benz, Porsche, Aston Martin şi altele. Kit-ul atrage atenţia în primul rând prin aspect, fiind vorba de un set de ornamente estetice care îi lăţesc caroseria lui Panamera, alături de un set de jante din aliaj de 22 inch. Aceste jante sunt forjate şi au o lăţime de 9.5 inch pe faţă şi de 11 inch pe spate şi sunt echipate cu anvelope de 265/30 ZR22, respectiv 305/25 ZR22.
Cei de la Hamann s-au ocupat doar de versiunea turbo a lui Panamera, care a primit 80 CP şi 120 Nm în plus. Suspensia lui Panamera a fost echipată cu un modul special de coborâre a gărzii la sol, coborând cu 30 de milimetri modelul din Stuttgart. La nivelul interiorului, Nemţii oferă o tapiţerie mixtă piele/Alcantara, pedale sport din aluminiu şi ornamente piano black.
Noile aripi faţă şi spate ale lui Panamera îi măresc lăţimea cu 60 de milimetri faţă de standard. Capota elegantă realizată de cei de la Porsche a primit o serie de fante de aerisire, la fel cum a fost cazul barei de protecţie faţă şi a pragurilor laterale.
Posteriorul şi profilul lui Panamera arată bine, însă, kit-ul fiind potrivit mai bine pe aceste secţiuni.Via | WorldCarFans
Foto | Ciprian Mihai, Hamann
Citeşte şi...
Adauga un comentariu
Modele Porsche in Romania
-
Porsche 718 Boxster Preţ: 59.498 - 86.454 €
-
Porsche 718 Cayman Preţ: 57.467 - 84.423 €
-
Porsche 911 Cabrio Preţ: 140.115 €
-
Porsche 911 Cabrio facelift Preţ: 127.977 €
-
Porsche 911 facelift Preţ: 103.849 - 291.946 €
-
Porsche 911 Speedster Preţ: 276.000 €
-
Porsche 911 Targa 4 facelift Preţ: 124.325 - 156.584 €
-
Porsche Cayenne Preţ: 77.767 - 141.965 €
-
Porsche Macan facelift Preţ: 61.673 - 67.292 €
-
Porsche Panamera Preţ: 96.629 - 205.730 €
-
Porsche Panamera Sport Turismo Preţ: n/a - 195.109 €
Ultimele stiri din Tuning
-
Potrivit celor mai recente informații, celebra companie de tuning AC Schnitzer, specializată pe modele BMW și Mini, se va închide până la finalul acestui an. (21.03)
-
Un Lamborghini Revuelto modificat de către cei de la Mansory tocmai a intrat în celebra flotă a poliției din Dubai. În urmă cu nici două luni, flota respectivă a mai primit un Ferrari Purosangue modificat tot de Mansory. (21.02)
-
Brabus a prezentat oficial noile 800 Cabrio și XL 800 Cabrio. Cele două modele bazate pe Mercedes-AMG G63 primesc un motor V8 de 800 de cai putere și dotări specifice unei mașini pregătite pentru off-road. (25.11)
-
Sfârșit de drum: Audi a retras din producție modelele A1 și Q2

-
Noile BYD Seal 08 și Sealion 08: berlină și SUV premium cu încărcare în 9 minute

-
Primele detalii despre viitorul Volkswagen Golf: design inspirat de Golf 4

-
OFICIAL: Porsche vinde marca Bugatti către Rimac

-
Chinezii revoluționează piața bateriilor pentru electrice: încărcare în 6 minute și jumătate






















Comentarii (0)