OFICIAL: Noul sezon Top Gear va fi difuzat in format HD
- Printeaza
- Comenteaza
-
Trimite pe:
Producatorii show-ului britanic de televiziune Top gear au confirmat ieri pe site-ul oficial ca noul sezon al emisiunii va fi difuzat in format HD in Marea Britanie. Conform anuntului oficial al producatorilor, sezonul 14 al show-ului Top Gear va debuta in Marea Britanie in noiembrie, urmand ca finalul sa aiba loc in luna ianuarie.
"Acest lucru inseamna ca toate cursele, supercar-urile care aluneca din stanga in dreapta ecranelor voastre si aventurile amuzante ale baietilor vor putea fi admirate la claritate maxima", spune Paul Regan, unul dintre editorii Top Gear UK.
Va reamintim faptul ca sezonul 14 va contine cateva un material special pe care Jeremy Clarkson, James May si Richard Hammond il filmeaza in aceste zile la Bucuresti si pe Transfagarasan. Acesta va fi difuzat, conform primelor informatii, la sfarsitul lunii decembrie, insa romanii il vor putea vedea oficial, pe Antena 3, ceva mai tarziu.
via | Top Gear
Citeşte şi...
Adauga un comentariu
Ultimele stiri din General
-
Chinezii de la Xiaomi au stabilit un nou record pe Nurburgring. Modelul electric SU7 Ultra este cel mai rapid sedan electric de serie testat vreodată pe legendarul circuit german. (11.06)
-
Presa britanică a anunțat oficial noii prezentatori pentru următorul sezon al emisiunii The Grand Tour. Noua echipă va fi alcătuită din doi canadieni, Thomas Holland și James Engelsman și din britanicul Francis Bourgeois. (04.06)
-
Cea mai nouă machetă LEGO Technic este dedicată modelului Aston Martin Valkyrie. Pachetul conține 707 piese și costă 60 de euro pe continentul european. (02.06)
-
Amenințare directă
-
Noi imagini cu viitorul BMW iX3: autonomie de 800 km
-
Prima imagine cu noua generație Audi Q3. Data lansării a fost confirmată
-
Noul Audi Q5, disponibil acum și în versiuni cu motor hibrid plug-in
-
Noi imagini cu viitorul Mercedes-Benz GLC electric: lansarea, la Salonul Auto din Munchen
Tine-ti minte cand se plimbau cu supermasinile prin europa in cautarea "drumului perfect" ajungand in final pe serpentine in Elvetia, ei bine imi pare rau pentru ei deoarece nu au ajuns pe Transfagarasan pentru a gasi drumul care-ti taie respiratia.
Nu mai vb prostii, am fost anul acesta pe Davos-Stelvio, si pot sa iti spun ca transfagaraseanul nostru joaca la pitici. Sa vezi acolo priveliste la ~2800 metri cu masina si asfalt mai bun ca pe majoritatea drumurilor noastre.