FRANKFURT 2011 LIVE: La standul grupului Toyota a strălucit Lexus GS
- Printeaza
- Comenteaza
-
Trimite pe:
Noua generaţie a sedanului Lexus GS a strălucit în lumina reflectoarelor la standul celui mai mare constructor auto din lume. Alături de el a atras atenţia faceliftul lui Avensis.
Toyota a decis să ofere publicului prezent la Frankfurt trei premiere importante. Prima dintre ele a fost faceliftul modelului Avensis, sedanul de clasă medie care şi-a câştigat deja o mulţime de adepţi şi în România. Alături de el, Europa a primit propria variantă a primului hibrid cu şapte locuri din lume: Prius+, omologul lui Prius Alpha şi Prius V. Nu a lipsit nici versiunea alimentată la priză a actualului Prius, promisă încă de anul trecut.
Subsidiarul de lux nu putea lipsi de la Frankfurt. Anul acesta, Lexus a făcut spectacol cu noua generaţie a sedanului GS, lăudată de public pentru designul futurist şi îndrăzneţ.
Citeşte şi...
Adauga un comentariu
Automarket nu este responsabil pentru acuratetea informatiilor din comentariile postate de cititori. Ne rezervam dreptul de a selecta comentariile.
Ultimele stiri din FRANKFURT 2011
-
Salonul Auto de la Frankfurt a avut 928.000 de vizitatori în cadrul ediţiei din 2011. Spre comparaţie, Salonul Auto de la Paris din 2010 a avut 1.26 milioane de vizitatori. (26.09)
-
2011 este anul aniversărilor pentru Volkswagen. După Golf GTI Editon 35, vă prezentăm un model special dedicat celor care iubesc automobilele practice: Caddt Edition 30. (18.09)
-
Bentley a adus la Frankfurt conceptul unui interior futurist, aplicat pe nava amiral a britanicilor, limuzina Mulsanne. (16.09)
-
Noul Audi Q9: noul etalon al mărcii are un motor V6 diesel mild-hybrid

-
Formula 1 are un Safety Car nou: Mercedes-AMG GT 63 Pro 4Matic+

-
Noul Zeekr 9X debutează în Europa: SUV premium cu 897 CP și autonomie de 737 km

-
Cupra, vânzări record în prima jumătate din 2026

-
Prima imagine cu viitorul Mercedes-Benz GLA

Intrebari & Raspunsuri
Close
Inchide notificarea pentru








































Comentarii (0)