Magna si Fiat, actorii principali in filmul preluarii Opel
- Printeaza
- Comenteaza
-
Trimite pe:
Situatia critica in care se afla in acest moment General Motors a facut ca gigantul american sa caute o modalitate de a atrage investitori pentru Opel. GM a decis sa instraineze brandul german iar ofertele nu au intarziat sa apara. In acest moment insa, tratativele se apropie de o decizie finala, doar doi actori importanti ramanand in cursa pentru preluarea constructorului german: italienii de la Fiat si austriecii de la Magna.
Desi Luca di Montezemolo, presedintele consiliului de conducere Fiat, a negat implicarea intr-o eventuala negociere cu Opel, surse din interiorul brandului italian afirma contrariul. De aceasta data este vorba insa despre surse de incredere, cu o pozitie inalta, printre care se numara si CEO-ul Fiat, Sergio Marchionne.
De cealalta parte, Magna este sustinuta moral de celebrul magnat rus Oleg Deripraska, cele doua parti intentionand sa cumpere 50% din actiunile Opel.
Se pare ca GM va inclina balanta catre un singur ofertant si nu unul dublu, ceea ce ar putea mari sansele Fiat.
Mai mult, liderii sindicatelor si politicienii germani s-au aratat ingrijorati de planurile pe care le are Fiat, subliniind ca activitatea celor de la Magna este binevenita.via | AFP (inreg.)
Citeşte şi...
Adauga un comentariu
Modele Opel in Romania
-
Opel Adam (2013-prezent) Preţ: 12.140 - 16.220 €
-
Opel Adam Rocks Preţ: 14.270 - 17.940 €
-
Opel Astra Preţ: 15.010 - 23.400 €
-
Opel Astra OPC (2012-prezent) Preţ: 28.110 €
-
Opel Astra Sports Tourer Preţ: 15.820 - 24.770 €
-
Opel Cascada (2013-prezent) Preţ: 21.750 - 29.865 €
-
Opel Corsa Preţ: 16.410 - 19.410 €
-
Opel Corsa (2014-prezent) Preţ: 11.110 - 18.540 €
-
Opel Corsa (3 usi) Preţ: 11.110 - 18.810 €
-
Opel Corsa Van Preţ: 12.010 - 12.210 €
-
Opel Crossland X Preţ: 13.350 - 20.700 €
-
Opel Grandland X Preţ: n/a - 33.300 €
-
Opel GTC Astra (2011-prezent) Preţ: n/a - 26.955 €
-
Opel Insignia Preţ: 20.400 - 35.400 €
-
Opel Insignia Country Tourer Preţ: 24.500 - 37.430 €
-
Opel Insignia Sports Tourer Preţ: 21.500 - 36.500 €
-
Opel Meriva facelift (2014) Preţ: 13.910 - 20.530 €
-
Opel Mokka X Preţ: 15.690 - 27.355 €
-
Opel Movano (2010-prezent) Preţ: 24.915 €
-
Opel Movano Combi (2010-prezent) Preţ: 28.525 €
-
Opel Vivaro Preţ: 20.955 €
-
Opel Zafira facelift Preţ: 20.720 - 27.680 €
Ultimele stiri din Economic
-
Suzuki anunță atingerea unei borne importante: modelul Swift a fost comercializat în 10 milioane de exemplare, la nivel global. Acesta a debutat, pentru prima oară, în 2004. (05.09)
-
Marca chineză BYD a avut parte de o scădere a profitului său trimestrial pentru prima dată în mai bine de 3 ani. Profitul din ultimul trimestru al companiei a scăzut cu aproape 30% față de anul trecut. (04.09)
-
Dacia Sandero a fost cea mai vândută mașină din Europa în luna iulie. Pe podium au mai urcat Volkswagen T-Roc și Toyota Yaris Cross. (22.08)
-
Înlocuitorul lui Ford Focus va fi un SUV compact: lansare în 2027
-
Italienii prezintă un nou concept creat la cererea Volkswagen
-
Renault Megane electric, eclipsat de noile 4 și 5. Francezii schimbă strategia
-
Motoare BMW pe viitoarele modele Mercedes-Benz. Germanii din Stuttgart dezmint zvonurile
-
Autoritățile iau în calcul introducerea unei taxe de acces pe Transfăgărășan
Sau a-ti vorbit personal cu Marchionne ?
Phanter, "ati" se scrie, nu "a-ti", cum nici "am" nu se scrie "a-m".
E greu cu abecedaru'...
Numai ca nu inteleg de ce te dor asa de tare ochii...
Mai bine te-ar durea capul din cauza vocabularului redus si lipsei de topica.
---- Phanter, se scrie "ati", nu "a-ti", asa cum "am" nu se scrie "a-m". ----
Te pupa tata......
Adica, dupa mintea ta creata, trebuie sa fii profesor universitar ca sa stii un dram de gramatica elementara?? Puahahahaha!!!!
Pai ce vocabular ar trebui sa adopt ca sa-ti satisfac intelectul de A-N-A-L-F-A-B-E-T cand tu nici nu stii sa scrii? Bine macar ca ai reusit sa scrii "te-ar", cred ca ai dat cateva cautari pe Google inainte "s-al" scrii.
Ideea e: apucati-va si voi de carte, pe urma comentati pe net!!!
M-am saturat de toti oligofrenii cu "pleca-ti, fura-ti, merge-ti, face-ti" care-si dau ei cu parerea plini de importanta cand gramatica e pentru ei fizica cuantica.