Nissan a deschis lista de rezervări pentru Leaf în Europa
- Printeaza
- Comenteaza
-
Trimite pe:
Japonezii de la Nissan au anunţat că vor deschide lista de rezervări pentru Leaf în Portugalia, Irlanda şi Marea Britanie. Clienţii care se vor înscrie pe listele de rezervări vor putea face primele pre-comenzi din Europa pentru Leaf în luna septembrie a acestui an. Livrările acestui model vor începe în ianuarie pentru clienţii din Portugalia, februarie pentru Irlanda şi martie pentru Marea Britanie. Preţul exact al lui Leaf nu a fost încă anunţat, dar specialiştii din industrie anunţă că acest model va costa sub 30.000 de euro în condiţiile în care guvernul ţării în care va fi vândut va oferi anumite prime de achiziţie pentru vehiculele electrice.
În luna martie a acestui an, cei de la Nissan au deschis un site pentru a le permite clienţilor interesaţi de Leaf să afle informaţii noi despre acest model, pe măsură ce informaţiile sunt disponibile. Circa 12.000 de potenţiali clienţi s-au înscris pe site-ul respectiv pentru a afla când va fi introdus pe piaţă noul Leaf.
Precomenzile de pe pieţele din Japonia şi Statele Unite ale Americii au atins un nivel de 23.000 de unităţi. Olandezii vor primi modelul Leaf abia în iunie 2011, iar precomenzile vor fi deschise pe această piaţă abia în luna octombrie a acestui an.Pentru a putea face o rezervare, clienţii Nissan trebuie să plătească o taxă de 300 de euro, care poate fi returnată dacă maşina nu va fi comandată. Primele persoane care se vor înscrie pe lista respectivă vor avea posibilitatea să testeze un Nissan Leaf în decembrie, înainte ca modelul să intre pe piaţă. Testul respectiv este organizat pentru ca toţi clienţii să fie siguri că ştiu ce vor cumpăra, pentru a putea permite confirmarea comenzii.
Via | PureGreenCars
Citeşte şi...
Adauga un comentariu
Modele Nissan in Romania
-
Nissan 370Z facelift (2013-prezent) Preţ: 45.560 - 49.590 €
-
Nissan Juke (2014-prezent) Preţ: 15.150 - 28.690 €
-
Nissan Leaf Preţ: 33.990 - 38.900 €
-
Nissan Micra Preţ: 11.990 - 17.440 €
-
Nissan Navara Preţ: 30.130 - 40.660 €
-
Nissan Pulsar Preţ: 15.840 - 21.750 €
-
Nissan Qashqai facelift Preţ: 18.450 - 33.720 €
-
Nissan X-Trail facelift Preţ: n/a - 38.490 €
Ultimele stiri din Modele noi
-
Skoda a publicat mai multe imagini oficiale cu noul Elroq RS, versiunea de performanță a crossover-ului său compact. Noul model are două motoare electrice care dezvoltă împreună 340 de cai putere. (16.06)
-
Constructorul britanic de automobile anunță o serie de noutăți pentru modelul Discovery Sport. Pe listă regăsim două niveluri de echipare noi, adică Metropolitan și Landmark. (16.06)
-
Constructorul italian de automobile a lansat modelul special 296 Speciale Piloti Ferrari, destinat piloților care sunt înscriși în oricare dintre programele speciale de curse ale mărcii. Grafica este insipirată de modelul 499P care a câștigat cursa de 24 de ore de la Le Mans în 2023 și 2024. (14.06)
-
Amenințare directă
-
Prima imagine cu noua generație Audi Q3. Data lansării a fost confirmată
-
Noi imagini cu viitorul BMW iX3: autonomie de 800 km
-
Noul Audi Q5, disponibil acum și în versiuni cu motor hibrid plug-in
-
Noi imagini cu viitorul Mercedes-Benz GLC electric: lansarea, la Salonul Auto din Munchen
Comentarii (0)